Loodi riiklik keskliit Võieksport. Nõukogude okupatsiooni tingimustes jätkas Keskmeierei tööd Tallinna Piimatoodete Kombinaadi nime all.
Kolisime Pärnu maantee tootmishoonetesse.
Aastate jooksul on ettevõttes juurde ehitatud tootmispindu, laohooneid ja laboriruume ning vahetatud seadmeid võimsamate vastu. Tootmisvõimsus on tänaseks kasvanud kolmesaja tonnini vahetuselt.
Ettevõte läks erakätesse. Riiklikust kombinaadist sai Tallinna Piimatööstuse AS.
Muutsime senise tootmisettevõtte nii tootmis- kui ka müügiettevõtteks. Lõime täiesti uue müügiorganisatsiooni ja panime aluse ka tootearendusele.
Võitis Tallinna Piimatööstuse AS-i virsikujogurt Eesti Parim piimatoode 1995 hõbemärgi ning Eesti Parim toiduaine 1995 kuldmärgi.
Jätkasime organisatsiooni väljaehitamist ja arendamist. Toodete müügi paremaks korraldamiseks alustas tööd turundusosakond. Lõime üle-Eestilise müügiesindajate võrgustiku ja käivitasime jaemüügiga tegeleva tütarettevõtte. Osa tootmistegevusest viisime Tallinna piimatööstusest välja. Selleks lõime kohukeste tootmisega tegeleva aktsiaseltsi Kohuke.
Tallinna Piimatööstuse AS-i maitsestamata jogurt võitis Eesti Parim piimatoode 1998 hõbemärgi ning Eesti Parim toiduaine 1998 kuldmärgi.
2000
Aasta alguses hakati Tallinna Piimatööstuses tootma Largo mahlasid.
Oktoobris ostis Tallinna Piimatööstus ära Meieri Tootmise AS varad, millest lõime Tallinna Piimatööstuse Viljandi Tootmisosakonna.
2003
5. mail 2003 tõi Tere AS turule „Hellus“ tootesarja, mis põhines 1995. aastal Tartu Ülikooli teadlaste poolt avastatud piimhappebakteril Lactobacillus fermentum ME-3.
19.juunil ühendasime Tallinna Piimatööstuse tuntuima kaubamärgi Tere ja ettevõtte juriidilise nime Tere AS-iks.
30. juunil asutas Tere aktsiaselts struktuuri korrastamiseks uue tütarettevõtte, kuhu koondus piima varumise, töötlemise ja piimatoodete müügiga seotud tegevus. Samuti liitsime loodud ettevõttesse kohukeste tootmise. Ärinimi „Tere“ läks üle uuele tütarettevõttele Tere AS, mille juhatajaks määrati Ülo Kivine. Senise Tere AS-i uus ärinimi on AS Rubla.
Jaanuaris liideti Tere AS-iga AS Põlva Piim, mis jätkas Tere AS Põlva tootmisüksusena.
27. mail 2010. aastal toimus Kosel AS-is Kohuke viimane glasuurkohukeste tootmine. Peale seda Kose üksus suleti ning glasuurkohukesi hakkas tootma Tere AS Viljandi tootmisüksus.
Alates 1. juunist 2010 on Tere AS-il ISO 22 000:2005 „Toiduohutuse juhtimissüsteemid“ sertifikaat, mille standardi järgi valmivad kontrollitud, ohutud ning kõrgetele kvaliteedinõuetele vastavad tooted.
Kevadel tõi Tere AS turule ainult naturaalsete lisanditega ja E-ainete vaba jogurtisarja Tere Natural, mis oli esimene clean label kontseptsioonil põhinev jogurtisari Eestis.
Septembris 2011 sai Tere AS-i Põlva tootmisüksus esimese ettevõttena Eestis halal-sertifikaadi, mis lubab islamimaades müüa Eestis toodetud võid, lõssi-, peti- ja vadakupulbrit.
Aasta alguses lõpetati Paide üksuses tootmine. Tere AS tootmine jätkus edasi Tallinna, Põlva ja Viljandi tootmisüksustes.
19. veebruaril tuli Tallinna tootmisüksusesse viimane piimaauto toorpiimaga ja 16. aprillil langetati Tere AS Tallinna tootmisüksuse lipud ning tootmisüksus suleti. Selleks hetkeks oli kogu tootmine koondunud Viljandi ja Põlva tootmisüksustesse.
Märtsis tõi Tere AS esimesena Eestis turule D-vitamiiniga rikastatud piimad, mis on ka uudses ja käepärases Tetra-Top pakendis.