Uudised
01.09.23

Helluse paki uudne külge jäetav kork

Armastatud Helluse keefiri taimsest materjalist pakile lisandub uudne külge jäetav kork.


Armastatud Helluse keefiri pakendeid on juba paar aastat valmistatud 100% looduslikust materjalist ning nüüd lisanduvad pakkidele uudsed külge jäetavad korgid, mis aitavad keskkonda veelgi rohkem reostusest säästa. Tere kaubamärgi alt väljastatakse aastas umbes 12 miljonit korki ehk 36,3 tonni plasti, mis on hea materjal ümber töötlemiseks.

Nordic Milk OÜ kestliku arengu juhi Katrin Tamme sõnul tehakse pidevalt tööd selle nimel, et pakendid sobiksid paremini ringmajandusmudelisse, et üleüldine plasti kogus nendes väheneks ja asemele tuleksid uued jätkusuutlikud materjalid ning lahendused. „Purepakid moodustavad pea poole meie pakendimahust, seetõttu just selle segmendiga esmajärgus tegeleme,“ märkis Tamm.

 

„Männiõlist valmistatud pakendi sisu kattev plastikkiht on ülejääk tselluloositööstusest ning uue lahendusega korgid on hea materjal ümber töötlemiseks. Korke pakendi külge kinnitades tagame ka selle, et need jõuavad ümbertöötlusse, mitte randa, merre või metsa alla,“ sõnas Tamm.

 

Piimatöösturi sõnul muudab keskkonnahoid aina enam inimeste tarbimisharjumusi. „Avalikel üritustel oleme juba korduvkasutatavate nõudega üsna harjunud, kuigi sellega kaasneb ka väike ebamugavus. Ka pakendite keskkonnasõbralikumaks tegemisel peame olema tarbijana valmis muudatusteks,“ märkis Tamm.

 

„Uue korgilahenduse valikul oli meie jaoks oluline, et seda peab olema ka lihtne käsitseda ja see peab korduvale avamisele ja sulgemisele hästi vastu pidama ega tohi lekkida,“ rääkis Tamm, kelle sõnul sai lahenduse puhul määravaks just see, et korgi kinnitusasukohta pakendil saab ise paika keerata ning see ei jää kallamisel segama – nii on hea toodet pakist välja valada kui ka sellest otse juua.

 

„Liigume pakenditega järjest keskkonnasõbralikumate valikute poole ning aastaks 2030 soovime, et meie poolt ringlusse saadetud pakendid oleks pärit taastuvatest või taaskasutatud allikatest,“ märkis Katrin Tamm. Lähiajal hakatakse uut korgisüsteemi kasutama kõikidel joogipakenditel, mis tuleneb otseselt seadusest. Reostuse pidurdamiseks on Euroopa Liit asunud pakendite toomist reguleerima. SUP-direktiiviga. Teisisõnu ühekordse plasti direktiiv näeb ette, et 2024. aasta juulist peab kõikidel EL-is toodetavatel joogipakenditel olema kork kinnitatud pakendi külge.

 


TERE AS PEAKONTOR   Lelle 22, Tallinn 11318   Tel: +372 636 4113  E-post: tere@tere.eu