Piimablogi
26.10.17

Kohupiim, kohupiimapasta, kodujuust - mis neil vahet on?

Poelettidelt võib leida erinevaid kohupiimalisi. Mis neil siis vahet on ja milleks nad head on? TRADITSIOONILINE KOHUPIIM valmistatakse pastöriseeritud piima või selle separeerimisel saadud rasvata piima hapendamisel piimhappebakterite puhaskultuuride juuretisega ja saadud kalgendist vadaku osalise eraldamise teel. Selline kohupiim on pisut teralise konsistentsiga. Kohupiimal on puhas, värske maitse ja kerge hapendatud piimale omane lõhn. Erineva rasvasisaldusega toodete saamiseks lisatakse rasvata kohupiimale vajalikus koguses rõõska koort.

Hea teada:

  • Kohupiimad on suurepärased valgu ja kaltsiumi allikad.
  • Saab kasutada kookide, tortide, pirukate ja teiste küpsetiste valmistamiseks.
KOHUPIIMAPASTA on valmistatud pastöriseeritud rasvata piima hapendamisel piimhappebakterite puhaskultuuride juuretisega ning järgneva vadaku eraldamisega kalgendi separeerimisel. Sellisel meetodil on valmistatud kilepakendis kohupiimapastad. Kohupiimapasta on marjatorude ning samuti kohupiimakreemide, kihiliste ja kisselliga kohupiimakreemide ning paljude teiste hõrgu maitsega magustoitude koostises.

Hea teada:

  • Kohupiimapastast valmistatud toidud sobivad hästi nii igapäeva- kui ka pidulauale.
  • Hea perenaistele, kokkadele, pagaritele, kondiitritele.
  • Sobib hästi nii soolaste kui ka magusate toitude valmistamiseks.
  • Mõeldud nii suurtele kui väikestele magusasõpradele
KODUJUUST ehk teraline kohupiim on traditsioonilisest kohupiimast teralisema konsistentsiga. Valmistatakse pastöriseeritud rasvata piimast, selle hapendamisega piimhappebakterite puhaskultuuride juuretise ja piima kalgendavate fermentide lisamisega. Spetsiaalsel töötlemisel saadud rasvata kodujuustuterale lisatakse soola, koort või teisi lisandeid vastavalt liigile. Mitmekordne tera pesemine kodujuustu valmistamise käigus viib tera happesuse alla ja muudab kodujuustu mahedamaitseliseks.

Hea teada:

  • Kodujuustu võib kasutada salatite valmistamisel, süüa värskete köögiviljadega või hoopis magusate puuvilja-marjalisanditega.

TERE AS PEAKONTOR   Lelle 22, Tallinn 11318   Tel: +372 636 4113  E-post: tere@tere.eu