Hapupiimatoodete valmistamiseks piim või koor normaliseeritakse, deaereeritakse (tootest eraldatakse õhk) ja seejärel pastöriseeritakse.
Õhu eraldamisel kuumutatakse toode keemistemperatuurile, et vesi eralduks auruna. Piim on väga temperatuuritundlik, seepärast alandatakse kasulike ainete säilitamiseks selle keemistemperatuuri vaakumiga.
Hapendamiseks lisatakse pastöriseeritud piimale või koorele piimhappebaktereid ja jäetakse toode hapnemistemperatuurile, kuni saavutatakse soovitud happesus.
Seejärel segatakse toode tankis ja jahutatakse villimistemperatuurile.
Peale jahutamist toode pakendatakse. Eestis kasutatakse peamiselt kartong- või kilepakendit, aga ka topse.
Väga oluline on ka järeljahutamine ja järelvalmimine külmlaos, kus toode saavutab temperatuuri +2 ...+6 °C. On tähtis, et laotemperatuuris ei esineks kõikumisi, kuna need lühendavad oluliselt toodete säilivusaega.
Hea teada:
* Hapupiim on olnud eestlaste menüüs juba sadu aastaid.
* Hapupiimatooted on valgurikkad, maheda maitsega ja pehme viskoosse konsistentsiga. Hapupiimatooted on tervisele väga kasulikud. Samuti on nad sobivaks kaltsiumiallikaks
* Hapupiimajook Haps on mahe hapupiimajook, mis sisaldab kasulikke atsidofiil- ja bifidobaktereid. Probiootilised bakterid mõjuvad positiivselt inimorganismile: aitavad tugevdada organismi immuunsüsteemi, parandada laktoosi omastamist, tasakaalustavad soolestiku mikrofloorat, kiirendavad ainevahetust ja aitavad kaasa kolesteroolitaseme alandamisele veres.
* Helluse sarja keefir on tänu temas sisalduvale piimahappebakterile ME-3 midagi enamat, kui lihtsalt maitsev toidukõrvane: see aitab korrastada seedimist ja sobib suurepäraselt ka dieettoiduks.