Piimablogi
26.10.17

Sulatatud juust ja suitsujuust

SULATATUD JUUST JA SUITSUJUUST on naturaalsetest juustudest valmistatud kõrge toiteväärtusega toode.Kirjuta artikli sissejuhatus siia

Nende valmistamist alustati Eestis enam kui 50 aastat tagasi.

Juustud sulatatakse kõrgel temperatuuril, mis tagab neile küllalt pikaajalise säilimise.

Suitsujuustud on pakendatud suitsu läbilaskvasse pärgament – või kileümbrisesse. Pealmise kihi moodustab spetsiaalne vaha, mis aitab vältida juustu niiskuse kadu.

Vanu traditsioone järgiv lepapuulaastudega suitsutamine annab tootele ainulaadse ja eksklusiivse maitse.

Hea teada:
Sulatatud juust on läbi aegade olnud asendamatu võileivamääre, samuti sisaldavad moodsamad püreesuppide, suupistete, kastmete ja küpsetiste retseptid tuntuimat ja traditsioonilisemat sulatatud juustu Merevaik.

TOORJUUST on määritava konsistentsiga piimatoode, mille põhitooraineks on kohupiim ja rõõsk koor.

Toorjuust on võrreldes teiste leivakatetega suhteliselt madala rasvasisaldusega, kuid väga laiade kasutusvõimalustega toode.
Maitsestamata toorjuust on maheda maitsega ja vähesoolane, seepärast saab seda kasutada ka erinevate magustoitude ja kookide/tortide valmistamiseks. Selle tootega on piiritud võimalused – vastavalt oma fantaasiale võid lisada ükskõik millist soolast või magusat lisandit ja saad kergesti valmistada just “oma hõrgutise”.

Maitsestatud toorjuustud on erinevate maitselisanditega ja sobivad hästi võileivakatteks, püreesuppidele hea maitse ja sametise konsistentsi andmiseks, soolaste küpsetiste ja võileivatordi valmistamiseks.

Hea teada:
Toorjuust on asendamatu grillimise hooajal – pane lusikatäis maitsestatud toorjuustu kuuma grillitud lihatüki peale ja lisaks maitsenüansile saad toidule ka mahlasust juurde.


TERE AS PEAKONTOR   Lelle 22, Tallinn 11318   Tel: +372 636 4113  E-post: tere@tere.eu