Piimablogi
02.11.17

Päikesevitamiini normi hoiavad D-vitamiiniga piimatooted, muna ja kala

Pärast päikesevaest suve on D-vitamiini varud organismis lõpukorral ning oluline on jälgida, et sinu pere toidulaual oleks muna, kala, seened ja eelkõige need piimatooted, mis D-vitamiiniga rikastatud. Sügis on taas see aeg aastast, kui pakenditelt tasub otsida märget D+.

Loe lisaks

26.10.17

Sulatatud juust ja suitsujuust

SULATATUD JUUST JA SUITSUJUUST on naturaalsetest juustudest valmistatud kõrge toiteväärtusega toode.Kirjuta artikli sissejuhatus siia

Loe lisaks

26.10.17

Mis on puding?

Segu pastöriseeritakse ja jahutatakse, mille käigus toode saavutab tihedama konsistentsi ja meeldiva maitse.

Loe lisaks

26.10.17

Kohuke - kas Eesti Nokia?

Kõige traditsioonilisemad kodumaised kohukesed Eestis on TERE Kohukese brändi all müüdavad tooted.  

Tallinna Piimatööstus oli  esimene Eesti tootja, kes alustas  glasuurkohukeste tootmist juba eelmise sajandi keskpaigas. Täna jätkab Kohukese brändi all müüdavate kohukeste tootmist Tere AS.

Glasuurkohukesed on traditsiooniline kohupiimatoode, milles kohupiimale on lubatud lisada üksnes rõõska koort, suhkrut ja maitselisandeid.

Loe lisaks

26.10.17

Kohupiim, kohupiimapasta, kodujuust - mis neil vahet on?

Poelettidelt võib leida erinevaid kohupiimalisi. Mis neil siis vahet on ja milleks nad head on?

Loe lisaks

26.10.17

Mis see jogurt on?

Jogurt on piimatoode, mille valmistamiseks kasutatakse väga kvaliteetset piima ja vaid jogurtile omaseid mikroobe, mis annavad jogurtile tüüpilise maitse ja konsistentsi.

Loe lisaks

26.10.17

Kasulik keefir

Hapupiimatooteid valmistatakse piimale erilist juuretist lisades, mis muudab osa laktoosist piimhappeks. Hapnemine annab ka iseloomuliku maitse, lõhna ja konsistentsi. Tuntumad hapendatud piimatooted on hapupiim, keefir, hapukoor, hapendatud pett, jogurt, probiootilised hapupiimatooted, aga ka kumõss, viili jm.Kirjuta artikli sissejuhatus siia

Loe lisaks

TERE AS PEAKONTOR   Lelle 22, Tallinn 11318   Tel: +372 636 4113  E-post: tere@tere.eu