Piimablogi
26.10.17

Mis see jogurt on?

Jogurt on piimatoode, mille valmistamiseks kasutatakse väga kvaliteetset piima ja vaid jogurtile omaseid mikroobe, mis annavad jogurtile tüüpilise maitse ja konsistentsi.

Õige jogurt on nn „elav jogurt” - see on jogurt, mis on hapendatud jogurtibakteritega ja mida pole pärast hapendamist enam kuumutatud. Kuna bakterid on elus, saavad need meie organismi heaks toimida. Seepärast ongi päris jogurtite säilivusaeg ca kolm nädalat ning neid müüakse külmletist.

Hea teada:

  • Maitsestamata jogurt on suurepärane neile, kes tahavad lihtsat ja traditsioonilist jogurtit, kuid asendamatu neile, kes tahavad lasta oma fantaasial lennata ja valmistada ise tervislikke kastmeid salatitele, lihatoitudele jne.
  • Puuvilja- ja marjalisanditega jogurtid sobivad hästi nii kerge toidukorrana või vahepalana kui ka niisama nautimiseks (näiteks magustoidu asemel). Tere jogurtid on ainuomase pehme ja koorese maitsega ning rohkete marjadega jogurtid, mis pakuvad kõiki jogurti häid ja tervislikke omadusi
  • Joogijogurt on mõeldud neile, kes armastavad jogurtit juua või eelistavad ühtlase sisuga ja marjatükkideta jogurtit.
  • On olemas ka nn. funktsionaalsed jogurtid, millele on lisatud kas kasulikke probiootilisi baktereid, kiudaineid, vitamiine või muid organismile kasulikke aineid. Need jogurtid sobivad hästi neile, kes pööravad tähelepanu tasakaalustatud toitumisele.

TERE AS PEAKONTOR   Lelle 22, Tallinn 11318   Tel: +372 636 4113  E-post: tere@tere.eu