Uudised
01.10.20

Esimene taimne jook piimaletis on Tere värske kaerajook

Tere AS tõi esimese piimatööstusena Eestis turule värske kaerajoogi nimega fresh oat drink, mille leiab erinevalt teistest taimsetest jookidest vaid piimaletist. Tere uus kaerajook sarnaneb rohkem traditsioonilisele piimale tänu erilisele valmistamistehnoloogiale.

„Tere on traditsioonilisi piimatooteid tootnud 20 aastat ning viimastel aastatel oleme suurt tähelepanu pööranud laktoosivabadele toodetele, et inimestel oleks võimalus valida laia sortimendi vahel,“ sõnas Tere AS tooteinnovatsiooni juht Liina Kimmel. „Peale kasvav generatsioon on pannud meid üha rohkem tähelepanu pöörama jalajäljele, mis meist siia planeedile maha jääb. Nende ostuotsust mõjutab lisaks toote harjumuspärastele omadustele just see, kas ettevõte talitab ka ise jätkusuutlikult.“  

Kimmeli sõnul on uute piimatoodete alternatiivide Eestis turule toomine keeruline väljakutse, sest eestlased armastavad traditsioonilist piima. „Oleme palju tähelepanu pööranud sellele, et taimsete alternatiivide maitseomadused ei oleks liialt võõrad inimestele, kes siiani ainult traditsioonilisi piimatooteid on tarbinud. Uus tooteliin sobib veganitele, aga eelkõige soovime pakkuda just praegustele piimajoojatele uut ja huvitavat alternatiivi,“ rääkis Liina Kimmel.  

„Tegeleme Teres iga päev sellega, et muuta oma jalajälge keskkonnas väiksemaks. Tarbijale on rohkem silma paistnud tegevused pakenditega – oleme vähendanud plasti kogust oma pakendites ning loobunud topelt pakendamisest näiteks kohupiimade puhul. Juba mitu aastat kütame Viljandi tootmisüksust roheenergiaga ning Põlvas avasime hiljuti koostöös Põlva Vesi ASiga reoveepuhastusjaama, et vähendada reoveega seotud koormust loodusele. Tegutseme etappide kaupa, kuid plaanid tuleviku osas on meil suured. Liitusime ka Rohetiigri projektiga, et saada paremat selgust roheteemades ning neid hakata tööstuses rakendama,“ lausus Kimmel.

 

Tere AS (www.tere.eu) moodustab Farmi Piimatööstuse ASiga (www.farmi.ee) Eesti juhtiva piimatööstusettevõtte nimega Nordic Milk OÜ. Ettevõtte konsolideeritud turuosa värskete piimatoodete turul on 40 protsenti ning tootevalikusse kuulub ligi 400 erinevat piimatoodet. Ettevõtte Jõhvis, Põlvas ja Viljandis asuvad piimatööstused varuvad iga päev 500 tonni piima. Lisaks kohalikule turule ekspordivad ettevõtted toodangut 20 erinevasse riiki. Tere ja Farmi piimatööstuste neljas tootmisüksuses ja peakontoris töötab kokku 572 inimest.

 

Täiendav informatsioon:

Liina Kimmel, Tere AS tooteinnovatsiooni juht

e-mail: liina.kimmel@tere.eu


TERE AS PEAKONTOR   Lelle 22, Tallinn 11318   Tel: +372 636 4113  E-post: tere@tere.eu