Uudised
21.02.20

Tere AS tasus saneerimiskava kohaselt võlausaldajatele esimesed maksed

Tere AS tasus esimesed maksed vastavalt saneerimiskavale, mille nõuete maht kokku on üle 47 miljoni euro.

„Oleme asunud eelmisel suvel kinnitatud saneerimiskava täitma ning tänaseks on esimese aasta maksed tehtud. Järgmised maksed kuuluvad kava kohaselt tasumisele 2021. aastal,“ ütles Tere ASi ja ASi Farmi Piimatööstuse juhatuse esimees Ülo Kivine. „Harju Maakohtu poolt kinnitatud saneerimiskavaga kujundati ümber kõik sellega hõlmatud võlausaldajate nõuded, et tagada ettevõtte tegevuse jätkumine ja anda võlausaldajatele kindlust, et nende nõuded saavad rahuldatud. Saneerimiskava järgimine tagab Terele stabiilse majandustegevuse ning jätkusuutliku arengu ehk saame tänu sellele täielikult keskenduda põhitegevusele.“

„Nii Eestis kui lähiriikides on tihe konkurents nii tooraine kui valmistoodangu turul, mis muudab piimatööstuste elu keeruliseks,“ sõnas Ülo Kivine. „Meie jaoks on ülioluline, et äri oleks jätkusuutlik ja toimuks loomulik areng. Visioon on, et jõuame investeerida selliselt, et oleme tulevikus ekspordi poolelt võimekamad kui täna. Eesti riigi mastaape arvestades on Tere ja Farmi Piimatööstusel potentsiaali saada suureks tegijaks kogu regioonis.“

„Piimandus ja põllumajandus laiemalt on tugevalt seotud tooraine tootmisega ja sellest, kuidas piimandusel läheb, sõltuvad väga paljud partnerid,“ lausus Ülo Kivine. „Täna korjame Eestis ligikaudu 100 erinevast farmist igapäevaselt kokku üle 500 tonni toorpiima päevas, mis on ligikaudu neljandik Eestis toodetavast piimast. Farmi ja Tere piimatööstuse poolt makstav piima hind on kindlasti täna regioonis üks kõrgemaid, mis näitab meie tõsist plaani luua tugev ja pikaaegne koostöö põllumeestega. Et saneerimiskava täielikult täita, vajame järjepidevat arengut ja tõsist tööd pika aja jooksul. Oleme selleks valmis,“ märkis Kivine.

Tere AS (www.tere.eu) ja Farmi Piimatööstuse AS (www.farmi.ee) on kohalikul kapitalil põhinev juhtiv Eesti piimatööstuste grupp, mille konsolideeritud turuosa värskete piimatoodete turul on 40 protsenti ning tootevalikusse kuulub üle 400 erineva piimatoote. Ettevõtete Jõhvis, Põlvas, Viljandis ja Annikveres asuvad piimatööstused varuvad iga päev 500 tonni kodumaist piima. Lisaks kohalikule turule ekspordivad ettevõtted toodangut rohkem kui 20 erinevasse riiki. Tere ja Farmi piimatööstuste neljas tootmisüksuses ja peakontoris töötab kokku 570 inimest.

AS Maag Grupp (www.maag.ee) on 1996. aastal tegevust alustatud Eesti kapitalil põhinev ettevõte, millest on tänaseks välja kasvanud toiduainete tootmise ja müügiga tegelevate firmade grupp. Maag Grupp koondab ettevõtted Farmi Piimatööstus, Tere, Rannarootsi Lihatööstus, Pouttu, Avalon Foods, Maag Food ja Nigula Piim.

Täiendav informatsioon:
Ülo Kivine, Tere ASi ja ASi Farmi Piimatööstus juhatuse esimees
E-post: Ulo.Kivine@tere.eu

TERE AS PEAKONTOR   Lelle 22, Tallinn 11318   Tel: +372 636 4113  E-post: tere@tere.eu