Uudised
29.03.21

Uuring: lätlased ja leedukad mõtlevad ostuotsusel keskkonna peale rohkem kui eestlased

Balti riikides hiljuti läbi viidud suuremahulisest Sustainable Brand Index 2021 uuringust selgus, et nii 67% lätlasi kui leedukaid mõtlevad ostuotsuse tegemisel jätkusuutlikkusele, eestlastest teeb seda kõigest 64%.

Uuringust selgus, et tarbijad hindasid piimatoodete tootja Tere kaubamärki üheks Eesti jätkusuutlikumaks. Terele omistati teine koht toidutootjate arvestuses ning 5. koht üldjärjestuses, esimese koha saavutas Kalev.


„Keskkonnast hoolimine ja oma jalajälje vähendamine on muutunud ettevõtete jaoks hügieenifaktoriks, teisiti enam lihtsalt ei saa,“ sõnas Nordic Milk OÜ kestliku arengu juht Katrin Tamm. „Sel teemal räägitakse palju, kuid tarbija jaoks ei piisa vaid lubadustest. Nad soovivad käega katsutavat tulemust. Tegime Terega eelmisel aastal mitmeid edusamme, mis jõudsid selgelt ka tarbijani ning ilmselt just seetõttu meid ka märgati.“

 

„Kõige suuremaks sammuks eelmisel aastal oli meie kui traditsioonilise piimatööstuse jaoks taimsete toodete turule toomine. Oleme palju vaeva näinud just maitsetega, et ka tavatarbija, kes muidu on harjunud piimatooteid tarbima, saaks julgelt proovida ka taimseid alternatiive ja käituda keskkonnasõbralikumalt. Meie suureks rõõmuks võeti need tooted väga hästi vastu, mis näitab, et Eesti turg on selliseks muutuseks valmis,“ selgitas Katrin Tamm.

 

Katrin Tamme sõnul tehti eelmise aastaga võrreldes suur tõus, sest siis saavutati 14. koht. „Oleme palju tegelenud oma pakenditega, näiteks läksime üle monomaterjalist plastikpakenditele ja vähendasime suuresti plasti kogust pakendites. Meie jaoks on väga oluline, et meie pakendid saaksid ringlusesse võetud ja võitleme ka selle eest, et Eestis oleks võimalik tetrapakendeid hakata koguma nagu seda tehakse mujal maailmas,“ lausus Katrin Tamm.

 

Tamme sõnul on roheteema paljudele ettevõtetele prioriteetne, kuid selles valdkonnas õigete ja kaalukate otsuste tegemine on suure informatsiooni hulga tõttu raskendatud. „Selleks liitusime Rohetiigri programmiga, et viia ühiskonnas läbi suuremaid muudatusi, kuid samas ka ennast harida, saada värskeimat informatsiooni, jagada oma kogemusi ja õppida samal ajal teistelt,“ ütles Tamm.

 

„Palju aastaid tagasi alguse saanud suhkrute vähendamise trendist enam palju ei räägita, sest see tundub tänaseks loomulik ja loogiline. Näiteks kohupiimakreemides oleme suhkruid vähendanud 30% ja jogurtites 20% ning tegeleme sellega ka edaspidi,“ lisas Tamm.

 

Tere AS (www.tere.eu) ja AS Farmi Piimatööstus (www.farmi.ee) kuuluvad Eesti juhtivasse piimanduskontserni Nordic Milk, mille konsolideeritud turuosa Eesti värskete piimatoodete turul on 40 protsenti ning tootevalikusse kuulub üle 400 erineva piimatoote. Piimatööstused Jõhvis, Põlvas ja Viljandis varuvad iga päev üle 500 tonni piima. Lisaks kohalikule turule eksporditakse toodangut 25 erinevasse riiki ning kontserni erinevates üksustes töötab kokku 570 inimest.

 

Täiendav informatsioon:

Katrin Tamm, Nordic Milk OÜ kestliku arengu juht

e-mail: katrin.tamm@nordicmilk.eu

 


TERE AS PEAKONTOR   Lelle 22, Tallinn 11318   Tel: +372 636 4113  E-post: tere@tere.eu