Uudised
26.06.19

TERE vähendab toodete suhkrusisaldust kuni 30%

Tere AS liitus toidutööstuste hea tahte lepinguga ning andis teada, et vähendab uute toodete suhkrusisaldust olulisel määral. Esimese julge sammuna vähendati ligi 30% võrra 20 aastat turul olnud EMMA kohupiimakreemide suhkrusisaldust.„Kõige keerulisem on vähendada suhkrusisaldust juba poelettidel olevatel toodetel, sest need maitsed on inimestele tuttavad – suhkrusisalduse muutmine nendes muudab ka maitset ning see ei pruugi kõigile meelt mööda olla,“ sõnas Tere AS turundusjuht Katrin Tamm. „Kõik uued tooted, mida turule toome, sisaldavad oluliselt vähem lisatud suhkruid, kuid näiteks YOFIRi keefirijogurtite magusus tuleb ainult lisatud puuviljadest,“ lisas Tamm.

„Piim on tervislik ning samuti peab olema tervislik ka kõik uus, mida turule toome. Inimesed teevad aina enam trenni ning jälgivad hoolega, mida nad endale sisse söövad. Seda on näha ka FITi kõrge valgusisaldusega toodete müügiedust – need on spordisõprade ja teadlikult toituvate inimeste poolt hästi vastu võetud,“ rääkis Katrin Tamm.

Tere AS (www.tere.eu) ja Farmi Piimatööstuse AS (www.farmi.ee) on Eesti juhtiv piimatööstuste grupp, mille konsolideeritud turuosa värskete piimatoodete turul on 40 protsenti ning tootevalikusse kuulub ligi 400 erinevat piimatoodet. Ettevõtte Jõhvis, Põlvas ja Viljandis asuvad piimatööstused varuvad igapäevaselt 500 tonni piima. Lisaks kohalikule turule ekspordivad ettevõtted toodangut 20 erinevasse riiki. Tere ja Farmi piimatööstuste neljas tootmisüksuses ja peakontoris töötab kokku 572 inimest.

 

Täiendav informatsioon:

Katrin Tamm, Tere AS turundusjuht

E-mail: katrin.tamm@tere.eu


TERE AS PEAKONTOR   Lelle 22, Tallinn 11318   Tel: +372 636 4113  E-post: tere@tere.eu