Uudised
29.01.20

Ossa! Tere piimatööstus ostis uue toote jaoks kokku enamiku Setomaa riisikatest

Tere piimatööstus ostis sügisel kokku enamiku Setomaa riisikatest, et panna need uue kodujuustu sisse, mis valmib käsitööna Põlva piimameistrite poolt.

„Ostsime kokku enamiku Setomaalt korjatud riisikatest ühe meie koostööpartneri kaudu,“ sõnas Tere piimatööstuse turundusjuht Katrin Tamm. „Panime kokku kaks head üdini kohalikku maitset – Setomaa riisikad ja Tere Põlva tootmisüksuses käsitsi valminud kodujuustu. Ka piim, millest kodujuust valmistatakse on pärit alati kohalikust Põlva Agro farmist, et see jõuaks meie juurde kiiresti ja toode oleks alati sama kvaliteediga.“

Kodujuust on tuntud oma kõrge valgusisalduse poolest ning seepärast kasulik nii kehale kui ka vaimule. Kõik Tere kodujuustud on valmistatud käsitööna Põlva piimameistrite poolt. Riisikatega kodujuustu kõrval võib peolettidelt leida ka teise Eestimaise lemmiku – mädarõikaga kodujuustu. See sobib hästi nii salatitesse kui ka niisama otse topsist söömiseks.

Tere AS (www.tere.eu) ja Farmi Piimatööstuse AS (www.farmi.ee) on Eesti juhtiv piimatööstuste grupp, mille konsolideeritud turuosa värskete piimatoodete turul on 40 protsenti ning tootevalikusse kuulub ligi 400 erinevat piimatoodet. Ettevõtte Jõhvis, Põlvas ja Viljandis asuvad piimatööstused varuvad iga päev 500 tonni piima. Lisaks kohalikule turule ekspordivad ettevõtted toodangut 20 erinevasse riiki. Tere ja Farmi piimatööstuste neljas tootmisüksuses ja peakontoris töötab kokku 572 inimest.

TERE AS PEAKONTOR   Lelle 22, Tallinn 11318   Tel: +372 636 4113  E-post: tere@tere.eu