Uudised
24.09.18

Tere AS taaskäivitas ekspordi Jaapanisse

Eesti piimanduskontserni kuuluv Tere AS saavutas peale mõne aastast pausi Jaapani ekspordis uue läbimurde ning alustab taas lõssipulbri ekspordiga kvaliteedinõudlikkusse saareriiki. Esimene tarne läheb Jaapani suurkontserni Marubeni poole teele oktoobris.


«Taasalustame Jaapani ekspordiga samm-sammult ning loodame end sealsele tööstuslikule tarbijale aja jooksul üha rohkem tutvustada ning tõestada,» rääkis Tere AS ja Farmi Piimatööstuse AS juhatuse esimees Katre Kõvask pressiteates. «Meie konkurentsieeliseks sealsel turul on lõssipulbri tavastandardist kõrgem valgusisaldus ja ühtlane kõrge kvaliteet ning paindlikud tootmiskogused.»


Katre Kõvaski sõnul on Jaapani ärikultuurile iseloomulik pikaajaline vaade, kus lisaks toodete ja teenuste parimale kvaliteedile hinnatakse kõrgelt usalduslikku suhet koostööpartneritega, mille saavutamine võtab sageli aastaid aega.


«Tere AS on oma tooteid Jaapanisse eksportinud ka varem, kuid koostöö Marubeniga katkes Tere jaoks keerulistel aegadel 2016. aastal. Seda enam on lepingu taas-allkirjastamine Marubeniga meie jaoks märgilise tähendusega. Rahvusvahelisel areenil on juba koostööfaktil Jaapaniga küljes eriline kvaliteedimärk,» kinnitas Kõvask.


Tarnelepingu allkirjastamisele eelnesid ligi kolmveerand aastat kestnud pingelised läbirääkimised. «Avaldame tänu kõigile, kes mõtlesid kaasa ja panustasid sellesse, et meie eksport Jaapanisse jätkuks. Usun ja loodan, et sellest saab alguse pikaajaline viljakas koostöö,» märkis Kõvask.


Tere ja Farmi 2017. aasta konsolideeritud käive oli 106 miljonit eurot ning käesolevaks aastaks on ekspordi osakaal käibest kasvanud 20 protsendini.


TERE AS PEAKONTOR   Lelle 22, Tallinn 11318   Tel: +372 636 4113  E-post: tere@tere.eu