09.07.21
Armastatud Helluse keefir saab esimesena uue 100% taimsest toorainest pakendi
Tere piimatööstus läheb järk-järgult üle taimsest toorainest valmistatud pakenditele ning esimesena saavad selle Helluse keefirid. Tere toodab neid purepakke aastas ligi 2 miljonit tükki ning tänu pakendimaterjali uuendusele väheneb pakendite CO² jalajälg 42%.
„Liigume pakenditega järjest keskkonnasõbralikumate valikute poole ning aastaks 2030 soovime, et meie poolt ringlusse saadetud pakendid oleks pärit taastuvatest või taaskasutatud allikatest,“ ütles Nordic Milk OÜ kestliku arengu juht
Katrin Tamm, kelle sõnul on Helluse pakendites kasutatava taimse toorme näol tegu innovaatilise materjaliga Skandinaaviast. „Pakendi sisu kattev plastikkiht ja kork on valmistatud männiõlist, mis jääb üle tselluloosi-tööstusest. Tegu on väga hea näitega innovatsioonist ringmajanduses, kus üks tööstusharu kasutab ära teise tööstusharu jäägid.“
Piimatöösturi sõnul tehakse pidevalt tööd selle nimel, et pakendid sobiksid paremini ringmajandusmudelisse, et üleüldine plasti kogus nendes väheneks ning asemele tuleksid uued ja jätkusuutlikud materjalid. „Purepakid moodustavad pea poole meie pakendimahust, seetõttu just selle segmendiga esmajärgus tegeleme,“ märkis Tamm. „Lisaks omavad uued Purepak Sense pakendid külgedel spetsiaalseid voltimisjooni, mis aitavad sealt kätte saada viimsegi tilga. Sellega vähendame toiduraiskamist ja puhtam pakend on ka lihtsamini ümber töödeldav.“
Helluse keefiris sisalduv inimorganismist pärinev probiootiline bakter
Lactobacillus fermentum ME-3 avastati 1995. aastal Tartu Ülikooli teadlaste poolt. Seda on mitmekülgselt uuritud teaduslikes ja kliinilistes uuringutes üle 20 aasta ning on toiduainetööstuses kasutuses olnud üle 15 aasta.
See piimhappebakter lõhustab toitained organismile kergemini omastavateks ühenditeks, mistõttu kutsutakse seda hellitavalt helluse bakteriks. ME-3 probiootikum on ainuke maailmas, millel on korraga kaks toimet – see mõjub hävitavalt kahjulikele mikroobidele ja kasulikult organismile.