Uudised
02.08.17

Merevaik Maasdamiga

Tere tõi Merevaigu 50. Juubeliks turule kuulsa Hollandi juustu Maasdami maitselise Merevaigu. Maasdami Merevaigu valmistamisel on kasutatud ehtsat Maasdami juustu, mis annab Merevaigule mõnusa pähklise maitse ja Maasdamile omase iseloomuliku aroomi. Nagu teisedki Merevaigud, sobib see suurepäraselt kasutamiseks nii leivamäärdena kui ka toiduvalmistamisel, näiteks suppides, kastmetes, hautistes jne.

Maasdam on traditsiooniline poolkõva Hollandi juust, mida valmistatakse lehmapiimast. Maasdami juustu üheks tuntumaks tunnuseks on tema kuulsad augud. Maasdam loodi varajastel 90-ndatel alternatiiviks kallimale Šveitsi Emmental juustule ning tänaseks moodustab Maasdam juba ligi 15% kogu Hollandi juustutoodangust. Maasdami maitse on kergelt magus, võine ja pähkline, puuviljase taustanoodiga. Lisaks tavapärastele kasutusvõimalustele sobib Maasdam imehästi ka juustufondüüsse.

Merevaik on esimene Eestis välja mõeldud ja toodetud sulatatud juust ning tänini kõige populaarsem ja enim ostetud määrdejuust Eestis. Merevaik on oma koostiselt, retseptilt ja ka pakendilt praktiliselt sama, mis 50 aastat tagasi ning retsepti on selle aja aasta jooksul vaid korra kohandatud.

TERE AS PEAKONTOR   Lelle 22, Tallinn 11318   Tel: +372 636 4113  E-post: tere@tere.eu