Uudised
16.03.20

Ülo Kivine: piimatooteid jagub kõigile

Tere ASi ja Farmi Piimatööstuse ASi juhatuse esimees Ülo Kivine kinnitab, et piimatehased töötavad tavapärases rütmis.


„Kõik meie tehased töötavad tavapäraselt ja hetkel ei ole meil ühtegi probleemi, et me ei suudaks oma tellimusi täita,“ sõnas Ülo Kivine. „Eelmise nädala neljapäeval, reedel ja laupäeval osteti tõepoolest erinevaid piimatooteid tavapärasest tunduvalt rohkem, kuid Tere ja Farmi tööstused tegutsevad Põlvas, Jõhvis, Viljandis ja Annikveres.“

„Pidime eelmise nädala lõpus Tere ja Farmi tööstuste kaubavoo suurenemisele kiirelt reageerima ning pikemalt töötama, sealhulgas ka planeeritud tegevusi muutma. Praeguseks on aga olukord rahunenud ja tehaste töö jätkub tavapärases rütmis,“ lausus Kivine.

„Nüüd oleneb edasine sellest, millised saavad olema valitusepoolsed uued otsused. See puudutab liikumise piiranguid ja muid kitsendusi. Loodetavasti ei seata piiranguid kaupade vedudele, ei riikide vahel ega siseriiklikult. Kui kaubad liiguvad ja toidupoed on avatud, siis elanikkonna varustatusega probleeme ei peaks olema,“ lisas Kivine.

Tere AS (www.tere.eu) ja Farmi Piimatööstuse AS (www.farmi.ee) on kohalikul kapitalil põhinev juhtiv Eesti piimatööstuste grupp, mille konsolideeritud turuosa värskete piimatoodete turul on üle 40 protsendi ning tootevalikusse kuulub üle 400 erineva piimatoote. Ettevõtete Jõhvis, Põlvas, Viljandis ja Annikveres asuvad piimatööstused varuvad iga päev üle 500 tonni kodumaist piima. Lisaks kohalikule turule ekspordivad ettevõtted toodangut rohkem kui 20 erinevasse riiki. Tere ja Farmi Piimatööstuse neljas tootmisüksuses ja peakontoris töötab kokku 570 inimest.

AS Maag Grupp (www.maag.ee) on 1996. aastal tegevust alustatud Eesti kapitalil põhinev ettevõte, millest on tänaseks välja kasvanud toiduainete tootmise ja müügiga tegelevate firmade grupp. Maag Grupp koondab ettevõtted Farmi Piimatööstus, Tere, Rannarootsi Lihatööstus, Pouttu, Avalon Foods, Maag Food ja Nigula Piim.


Täiendav informatsioon:

Ülo Kivine, Tere ASi ja ASi Farmi Piimatööstus juhatuse esimees
E-post: Ulo.Kivine@tere.eu
TERE AS PEAKONTOR   Lelle 22, Tallinn 11318   Tel: +372 636 4113  E-post: tere@tere.eu