Uudised
28.01.19

Tere ja Farmi piimatööstuse 2018. aasta käive kasvas 108 miljoni euroni

Tere ASi ja Farmi Piimatööstuse ASi 2018. aasta 12 kuu auditeerimata konsolideeritud käive oli 108 miljonit eurot, kasvades aastaga 2,5 miljoni euro ehk 2,3% võrra. Ettevõtte eksportkäive ulatus 21 miljoni euroni ja kasvas aastatagusega võrreldes 16.8% võrra.


„Tere ja Farmi piimatööstuse suurimaks arengumootoriks möödunud aastal oli eksport, mille osakaal ettevõtte kogukäibest moodustab täna 19,4%,“ sõnas Tere ASi ja Farmi Piimatööstuse ASi juhatuse esimees Katre Kõvask. „Kokku eksportisime piimatooteid 20 erinevasse riiki üle maailma. Aasta suurimate saavutuste hulka kuuluvad näiteks ekspordi alustamine Rootsi suurimale kaubandusketile ICA-le kui ekspordi taaskäivitamine Jaapanisse. Linnapiimatoodete sektoris, ja seda nii oma brändi kui private label tootete osas, on meie suurimateks ekspordipartneriteks jätkuvalt naabrid Soome ja Läti.“

 

Katre Kõvaski kinnitusel on Tere ASi minevikust tulenenud finantsraskused jäänud nüüdseks selja taha ja taastunud on tegus argipäev, mis kajastub ka positiivsetes majandustulemustes. „Loodame, et 2019. aasta toob meile ka Tere saneerimiskava kinnitamise, millel peatselt täitub 3 aastat kohtuveskites ringlemist,“ märkis Kõvask. „Tulevikku vaatame optimistlikult. Eesmärgiks on veelgi kasvatada eksporti nii linnapiimatoodete kui commodity sektoris.“

 

Kodumaist turgu kommenteerides lisas Kõvask, et Eesti piim on väga kõrge kvaliteediga ning kohalikud piimatooted kuuluvad kindlasti Euroopa parimate hulka. „Vaatamata ka möödunud aasta põuasele suvele olid Eesti farmerid väga tublid ning piima kvaliteedi osas järeleandmisi ei tehtud,“ märkis Kõvask. „Oleme oma koostööpartneritest põllumeeste ja nende piimakarjade üle tõesti uhked. Ainult koostöös saamegi kasvada ning olla nutikad ja paindlikud, vastamaks kiiresti muutuvatele tarbimistrendidele meie sihtriikides."

 

Tere AS (www.tere.eu) ja Farmi Piimatööstuse AS (www.farmi.ee) on Eesti juhtiv piimatööstuste grupp, mille ühine turuosa värskete piimatoodete turul on ligikaudu 40% ning mille tootevalikusse kuulub ca 400 erinevat piimatoodet. Ettevõtte Jõhvis, Põlvas ja Viljandis asuvad piimatööstused varuvad igapäevaselt u 450 tonni piima. Lisaks kohalikule turule eksporditakse toodangut ca 20 erinevasse riiki. Tere ja Farmi piimatööstusele kuuluvates 4 tootmisüksuses ja keskkontoris töötab kokku 572 inimest.

 

Täiendav informatsioon:

 

Katre Kõvask, Tere AS ja Farmi Piimatööstuse AS juhatuse esimees

 

Katre.Kovask@tere.eu
TERE AS PEAKONTOR   Lelle 22, Tallinn 11318   Tel: +372 636 4113  E-post: tere@tere.eu