Uudised
01.09.23

Tere piim uus kork

Uued pakendid muudavad tarbijakäitumist, tuntud  piimapakk saab uue külge jäetava korgi

Alates tänasest võtab Tere oma liitrise piimapaki peal kasutusele uue korgi, mis jääb peale avamist pakendi külge ning võimaldab nii keskkonda reostusest säästa. Lähiajal hakatakse uut korgisüsteemi kasutama kõikidel joogipakenditel, mis tuleneb otseselt seadusest. Uue kinnitatud korgi “Pure-TwistFlip” on disaininud üks juhtivaid joogipakendite tarnijaid ning Tere pikaajaline partner Elopak.

„Uue korgisüsteemi peamine eesmärk on tagada, et korgid jõuaksid ringlusse ja mitte metsa või merre,“ rääkis Tere ASi kestliku arengu juht Katrin Tamm. „Aastakümnete jooksul üle maailma läbi viidud rannapuhastuse aktsioonide käigus on selgunud, et ühed enim merevett reostavad esemed on pakendite korgid ja kaaned. Tere kaubamärgi alt väljastame aastas umbes 12 miljonit korki ehk 36,3 tonni plasti. See on hea materjal, mida ringlusse võtta. Kartongpakendid võetakse Eestis kenasti ringlusse ja kui kork kinnitub pakendi külge on ka sel suurem tõenäosus ringlusse jõuda.“

 

Katrin Tamme sõnul muudab keskkonna hoidmine aina enam inimeste tarbimisharjumusi. „Avalikel üritustel oleme juba korduvkasutatavate nõudega üsna harjunud, kuigi sellega kaasneb ka väike ebamugavus. Ka pakendite keskkonnasõbralikumaks tegemisel peame olema tarbijana valmis muudatusteks,“ märkis Tamm.„Uue lahenduse valikul oli meie jaoks oluline, et uut korki peab olema ka lihtne käsitseda ja see peab korduvale avamisele ja sulgemisele hästi vastu pidama ega tohi lekkida. Oleme terves maailmas selle pakenditüübi puhul Elopaki testtehaseks ja lahenduse puhul sai määravaks näiteks see, et korgi kinnitusasukohta pakendil saab ise paika keerata ning see ei jää kallamisel segama – nii on hea toodet pakist välja valada kui ka sellest otse juua,“ lisas Tamm.

 

Reostuse pidurdamiseks on Euroopa Liit asunud pakendite toomist reguleerima. „SUP-direktiiv ehk ühekordse plasti direktiiv näeb ette, et 2024. aasta juulist peab kõikidel EL-is toodetavatel kuni kolmeliitristel joogipakenditel olema kork kinnitatud pakendi külge,“ selgitas Katrin Tamm, kelle sõnul on see omakorda asetanud suure surve alla tootjad ja pakendidisainerid, kes otsivad üha agaramalt toimivaid lahendusi, mis oleks samaaegselt efektiivsed, ohutud, lihtsasti juurutatavad ja mille kasutuselevõtt keskkonda omakorda ei koormaks.

 

Elopaki Soome ja Baltimaade peadirektor Juha Oksaneni sõnul on Tere esimene partner regioonis, kes võttis kasutusele uue Pure-TwistFlip lahenduse. „See on suurepärane näide sellest, kuidas saame koos uuendustega luua säästvamaid ja kasutajasõbralikumaid pakendilahendusi tarbijatele ja keskkonnale,“ lisas Oksanen.

TERE AS PEAKONTOR   Lelle 22, Tallinn 11318   Tel: +372 636 4113  E-post: tere@tere.eu