Uudised
15.02.23

Deary alustas Eesti esimese taimse kohukese tootmist

 Taimsete alternatiivtoodete ettevõtte Deary 
 hakkas valmistama Eesti esimest taimset päritolu   kohukest. Selle tootmiseks vajalik soja pärineb   Euroopast ning sellest valmistatud tofu on samuti   Eesti omatoodang.

„Eestlane on kohukeserahvas ning taimset  kohukest on siinmail juba pikalt oodatud,“ sõnas Deary OÜ turundusjuht Katrin Tamm. „Paljudele teistele piimatoodetele on juba ammu taimsed alternatiivid olemas ning nüüd juhtus see lõpuks 

ka kohukesega – see on märgilise tähendusega samm, mis ilmestab taimsete alternatiivide võidukäiku.“

„Kohuke on Eesti ikooniline piimatoode ja sellest taimse versiooni arendamine ei olnud sugugi lihtne. Katsetasime erinevaid taimseid valke, kuid piimatootele kõige sarnasema maitse andis just tofu. Ka toiteväärtuse ja valgu sisalduse poolest on taimne kohuke võrdväärne tavapäraste kohukestega. Eesti esimese kohukese valmistamiseks vajalik soja pärineb Euroopast ning sellest valmistatud tofu on samuti Eesti omatoodang,“ lisas Tamm.

Muutuva maailmaga koos muutuvad ka toidukorv, harjumused ja maitsed. „Oleme andnud proovipartiisid messidel ka välismaalastele proovida ning nimetasime neid taimseteks valgubatoonideks, sest kohukese mõiste pole neile eriti hästi teada – saime neilt head tagasisidet. Lisaks on tofu väga populaarne just Aasia riikides, kuhu on võimalik taimset kohukest sügavkülmutatud kujul edukalt eksportida, erinevalt paljudest piimatoodetest,“ märkis Tamm.

TERE AS PEAKONTOR   Lelle 22, Tallinn 11318   Tel: +372 636 4113  E-post: tere@tere.eu